Lapa nav atrasta!

Jaunu programmu piedāvājums sociālajiem pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem rehabilitētājiem, skolotāju palīgiem, pedagogiem!

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrs piedāvā pilnveidot profesionālo kompetenci, apgūstot inovatīvas programmas sociālajā pedagoģijā.

Noslēdzies biedrības „RtA absolventu asociācija” īstenotais projekts

Biedrība „RtA absolventu asociācija” laika periodā no 2016. gada 21. marta līdz 20. septembrim īstenojusi Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektu „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā”, bezdarbnieku atbalsta pasākumā nodarbinot četrus jauniešus.

RTA MIC „Zinātnieku nakts 2016” ietvaros organizē lekciju pedagogiem

30.septembrī „Zinātnieku nakts 2016” pasākuma ietvaros Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrs organizē lekciju „Zināšanu menedžments”.

RTA piedalīsies izstādē „Uzņēmēju dienas Latgalē 2016”

23. un 24. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pārstāvji piedalīsies izstādē „Uzņēmēju dienas Latgalē 2016”, ko organizē „Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera”(LTRK) sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi, kas norisināsies Latgales vēstniecībā „GORS”, Rēzeknē, Pils ielā 4.

Apmeklē aizraujošo pasākumu „Zinātnieku nakts 2016” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā!

30. septembrī no plkst. 18.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, notiks „Zinātnieku nakts 2016”. Ikvienam interesentam tiks piedāvātas daudzpusīgas aktivitātes par tēmu „Tehnoloģijas un dzīves kvalitāte”.

Skolēnu komunikatīvās kompetences pilnveide pedagoģiskajā procesā

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrs (MIC) aicina apgūt pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu „Skolēnu komunikatīvās kompetences pilnveide pedagoģiskajā procesā”.

Integrācija sākas ar mācīšanos

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrs (MIC) aicina apgūt pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu „Integrācija sākas ar mācīšanos: kā strādāt ar imigrantiem un viņu bērniem”.

Klajā nākusi kolektīvā monogrāfija „Sporta pedagoģija vakar, šodien, rīt”

5. septembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notika kolektīvās monogrāfijas „Sporta pedagoģija vakar, šodien, rīt” atklāšanas svētki.

Rakstu iesniegšana 2016. gada zinātnisko rakstu krājumam „Izglītības reforma vispārizglītojošā skolā: izglītības satura pētījumi un ieviešanas problēmas”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Reģionālistikas zinātniskais institūts (REGI) aicina iesniegt rakstus 2016. gada zinātnisko rakstu krājumam „Izglītības reforma vispārizglītojošā skolā: izglītības satura pētījumi un ieviešanas problēmas”.

Uzsākts projekts „Nāc uz skolu droši!”

Sākoties jaunajam mācību periodam, biedrība „RtA absolventu asociācija” un apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) Rēzeknes filiāles darbinieki 1. septembrī uzsāka projekta „Nāc uz skolu droši!” īstenošanu Rēzeknes 2. vidusskolā.

ASV māksliniece Mārdžerija Amdura vadīs meistarklasi RTA dizaina programmas studentiem

Šonedēļ no 19. līdz 23.septembrim Latvijā viesojas ASV māksliniece Mārdžerija Amdura (Margery Amdur). Viesošanās laikā māksliniece vadīs meistarklasi arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA).

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ir atvērta Konfūcija klase

15. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) telpās, Atbrīvošanas alejā 90, norisinājās Konfūcija klases atklāšanas svētki, kuros piedalījās arī Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) vēstnieks Latvijā Huans Juns (Huang Yong).

Notiks Antona Rupaiņa 110. dzimšanas dienai veltīts pasākums

18. septembrī Bērzgalē notiks Antona Rupaiņa 110. dzimšanas dienai veltīts pasākums.

Ludzā tiks pasniegta Nikodema Rancāna balva Latgales izcilākajiem pedagogiem

25. septembrī plkst. 13.00 Ludzas tautas namā notiks Nikodema Rancāna balvas Latgales izcilākajiem pedagogiem pasniegšanas ceremonija.

Notiks VRAA reģionālā diena Latgalē

12. oktobrī Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) organizē reģionālo dienu Latgalē, kas notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā Karjeras nedēļas ietvaros.

Notiks seminārs par SciVal datu bāzi

22. septembrī plkst. 13.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Atbrīvošanas alejā 115/ k-4 (Inženieru fakultātē) 105. auditorijā notiks seminārs par SciVal datu bāzi.

Eiropas Sporta nedēļas aktivitātes RTA

No 17. līdz 23. septembrim Latvijā otro gadu pēc kārtas notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tā ir Eiropas Komisijas ierosināta iniciatīva, lai motivētu cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī – vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei.

Jeļena Laškova iegūst zinātnisko grādu pedagoģijā

9. septembrī Latvijas Universitātes Pedagoģijas promocijas padomē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) doktoru studiju programmas doktorante Jeļena Laškova aizstāvēja promocijas darbu „Pieaugušo darba meklētāju karjeras vadības prasmju veidošanās nodarbinātības atbalsta programmās”, iegūstot pedagoģijas zinātņu doktora grādu pedagoģijā, pieaugušo pedagoģijas apakšnozarē.

Uzņēmēju dienas Latgalē 2016

23. un 24. septembrī Latgales vēstniecībā „GORS” notiks izstāde „Uzņēmēju dienas Latgalē 2016”.

9. Starptautiskā latgalistikas konference

Sagaidot Latgales kongresa (2017) un Latvijas valsts (2018) simtgadi, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sadarbībā ar Latgaliešu Kultūras biedrību rīko virkni pasākumu, godinot pirmās latgaliešu atmodas redzamākos pārstāvjus: Franci Trasunu, Nikodemu Rancānu, Franci Kempu.

RTA zinātnisko grantu konkursa projekta „Kultūrvēsturiskie objekti Atbrīvošanas alejas sabiedriskā transporta pieturvietu apkaimē” rezultāti

Pilsētas vēsture ir daļa no katra Rēzeknes iedzīvotāja dzīves, daļa no sabiedrības kultūras, un tāpēc Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) vēsturnieki griezās pilsētas domē ar projekta iniciatīvu.

"Roze un Bruņinieks"

Avots: Aija Zuja, "Rēzeknes Vēstis", 2016. gada 6. septembris, 1.lpp.

Ikvienam interesentam ir iespējams pieteikties Valmieras pusmaratonam.

Pieteikties: aivars.kaupuzs@ru.lv līdz 13.09.

Caur radošiem uzdevumiem līdz Rozes un Bruņinieka tituliem

5. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Zinību dienai veltīts pasākums, kā arī ikgadējie svētki 1. kursu studentiem – Rozes svētki, kuros no pirmkursnieku vidus tika izvēlēta Roze un Bruņinieks.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv