Lapa nav atrasta!
Budžeta vietas: Pilna laika pamatstudijās  |  Augstākā līmeņa un nepilna laika studijās  |  Video reklāma
Aktualitātes: Vispārējās Studenti Ārējie sakari Zinātne

Zīmē košas karikatūras

Rēzeknes Augstskolas (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) studiju programmas „Interjera dizains” absolventei Līgai Stāmerei (ex. Priedeslaipa) piemīt kāds īpaši aizraujošs talants – košās karikatūrās atainot cilvēkus.

RTA absolvēs 234 absolventi

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) rīt, 22. jūnijā sāksies izlaidumu laiks. Kā pirmie šogad diplomus saņems Izglītības, valodu un dizaina fakultātes absolventi, savukārt 28. jūnijā svētkus svinēs visi tie, kuru pabeidz studijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātē. Inženieru fakultāte savus jaunos speciālistus sveiks un uz izlaidumu pulcēs 30. jūnijā.

Saņem izcilības stipendiju

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studente (RTA) Laura Litavniece aprīlī saņēma Edvīna Samuļa izcilības stipendiju, kas tika piešķirta 20 izcilniekiem no dažādiem Latvijas novadiem.

Hei, topošais RTA student!

Tu noteikti esi aktīvs sociālo tīklu lietotājs! Tad atceries, ka RTA ir atrodama arī te: Draugiem.lv, Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com!

"Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīts pirmais mācību gads"

Avots: "Vietējā Latgales Avīze", 2016. gada 10. jūnijs, Nr. 23 ((142)877), 15.lpp.

"Sveica Latvija, sveica Uzbekistāna, sveica Austrālija"

Avots: Aija Zuja, "Rēzeknes Vēstis", 2016. gada 3. jūnijs, Nr. 67 - 68 (11458 - 11459), 1.lpp.

Antra Molčanova: „Katra jauna darba diena atnes kaut ko jaunu”

Antra Molčanova ir no Ciblas novada Blontiem un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) šogad absolvēs bakalaura studiju programmu „Sociālais pedagogs”.

Erasmus+ pieredzes stāsti

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti aktīvi iesaistās apmaiņas programmā Erasmus+, studējot un izejot praksi citās valstīs un gūstot nenovērtējamu pieredzi.

RTA lektors Sergejs Kodors saņem Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas IT attīstībā

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) lektors Sergejs Kodors jau skolas laikā zināja, ka nākotnē vēlas būt pētnieks, radīt praktiskas un ikdienā pielietojamas lietas. Ja cilvēks skaidri zina savu mērķi, ko vēlas dzīvē sasniegt, tad, soli pa solim mērķtiecīgi virzoties uz priekšu, to ir iespējams arī īstenot. 2015.gadā S. Kodors ieguva Rēzeknes Augstskolas (tagadējā RTA) Goda absolventa titulu, bet 2016.gada maijā tika izvirzīts „Eižena Āriņa balvai datorikā 2016”.

Notika RTA profesores Veltas Ļubkinas biobibliogrāfijas atvēršanas svētki

1. jūnijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika prof. Dr.paed. Veltas Ļubkinas biobibliogrāfijas atvēršanas svētki, kas bija veltīti profesores jubilejai.

REF projekta dalībnieku tikšanās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

No 1. jūnija līdz 3. jūnijam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika Erasmus+ stratēģiskās partnerības skolu izglītībā projekta „REF – Reading with Ease and Fun” partneru tikšanās. Tajā piedalījās organizāciju, kuras darbojas projektā, pārstāvji no Bulgārijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Turcijas un Latvijas.

LŪZNAVAS MUIŽAS ATTĪSTĪBAS IESPĒJU IZPĒTE

Lūznavas muiža ir vārds, kas masu medijos izskan arvien biežāk. Rēzeknes novada pašvaldības iecere veidot šo atjaunoto muižu kā nozīmīgu jūgendstila pērli ir pamatota.

Rēzekne kā kultūrtūrisma centrs

Rēzeknes pilsēta attīstības stratēģijā sevi pozicionē kā Kultūrtūrisma centru, kas dotu iespēju pilsētas viesiem un tūristiem izbaudīt piedāvātās kultūras un atpūtas iespējas.

RTA notika radošais vakars „Divatā”

6. jūnijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika radošais vakars „Divatā”, ko organizēja RTA bakalaura studiju programmas „Filoloģija” studentes.

Mediju un žurnālistikas studijas tagad arī Latgalē!

2016. gadā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) plāno uzsākt akadēmiskās maģistra studiju programmas „Reģionālie mediji un komunikācija” realizāciju.

RTA uzvar VADC rīkotajā augstskolu izaicinājumā

No 2. maija līdz 30. maijam, mēneša garumā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti bija iesaistījušies līdz šim nebijušā izaicinājumā, ko rīkoja Valsts asinsdonoru centrs (VADC), ar Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) studentiem sacenšoties, kuras mācību iestādes studenti mēneša laikā visvairāk ziedos asinis.

RTA apmeklēja Kanādas vēstnieks Latvijā Alēns Osērs

31. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās Kanādas vēstnieks Latvijā Alēns Osērs (Alain Hausser). Vizītes sākumā vēstnieks tikās ar RTA rektoru Edmundu Teirumnieku un RTA administrācijas pārstāvjiem. Pēc tam RTA bibliotēkā viņš atklāja fotogrāfiju izstādi „Arktikas noslēpumi” („Secrets of the Arctic”).

RTA dizaineri apmeklēja pasaulslaveno KUMU mākslas muzeju Tallinā

12. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) maģistra studiju programmas „Dizains”, bakalaura studiju programmas "Interjera dizains" un 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija”, kā arī inženierzinātņu programmu studenti un docētāji (ekskursijas organizatore lektore – Diāna Apele, bet gida lomā iejutās vieslektors Ēriks Zlatkus) devās ekskursijā uz Tallinu.

Grafikas darbu izstāde „Melnbaltās noskaņas”

27. maijā, starptautiski zinātniskās konferences „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība” ietvaros, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mākslas terasē tika atklāta profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains” studentu un docētāju grafikas darbu izstāde „Melnbaltās noskaņas”.

RTA būs jauna studiju programma „Ražošanas loģistika”

Šī gada jūnijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) uzsāks studētgribētāju uzņemšanu jaunā programmā – pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā „Ražošanas loģistika”. Studiju ilgums tajā būs 2,5 gadi pilna laika studijās un 3 gadi nepilna laika studijās. Studiju noslēgumā absolventi iegūs loģistikas speciālista kvalifikāciju.

RTA uzsāks īstenot jaunu studiju programmu „Grāmatvedība”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultāte šajā gadā licencējusi jaunu 1.līmeņa profesionālā studiju programmu „Grāmatvedība”.

Orientēšanās sacensības „KROKA 2016” – atraktīvs piedzīvojums

25. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Studējošo padome rīkoja orientēšanās sacensības „KROKA 2016”. Sacensībās piedalījās piecas komandas, no kurām trīs komandas bija no Valsts robežsardzes koledžas: „Street fighter”, „Zaļie zirnīši”, „Ananāsu bērni”, bet divas komandas no RTA: „Visi par vienu, viens ne par vienu” un „Latgalīši”. Komandas dalībniekiem bija jāiziet septiņi kontrolpunkti – Raiņa parks, „Ausmeņa kebabs”, Mākslas un dizaina vidusskola, Pilskalns, Kovšu ezers, Festivāla parks, tilts pie slimnīcas.

RTA notika starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”

27. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”, kas tika organizēta sadarbībā ar kolēģiem no Šauļu universitātes, Aldo Moro Bari universitātes Itālijā, Uzbekistānas Republikas Izglītības ministrijas Augstākās un vidējās speciālās izglītības vadošo zinātnes un metodoloģijas centra un Rīgas Stradiņa universitātes un ar Valsts pētījumu programmas „Inovatīvi risinājumi sociālajā telerehabilitācijā Latvijas skolās iekļaujošās izglītības kontekstā INOSOCTEREHI” atbalstu.

Tikšanās ar ārvalstu augstākās izglītības pārstāvjiem

26. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās ārvalstu augstākās izglītības pārstāvji.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2015 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv