Lapa nav atrasta!

Šodien

Rīt

Tuvākajā laikā

Aktualitātes: Vispārējās Studenti Ārējie sakari Zinātne

RTA un VRK pārstāvji dosies draudzības velobraucienā, apceļojot Kurzemi

Lai sniegtu informāciju skolēniem par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, veicinātu Valsts robežsardzes (VRS), Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) tēla atpazīstamību sabiedrības vidū, popularizētu veselīgu dzīvesveidu, kā arī piesaistītu jauniešus mācībām Valsts robežsardzes koledžā un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un veicinātu patriotisko audzināšanu, tiek organizēts RTA un VRK pārstāvju draudzības velobrauciens.

RTA pārstāvji piedalīsies projekta „Klimata izglītība visiem” noslēguma konferencē

25. maijā Latvijas Universitātē (Raiņa bulvāris 19, Lielā aula) notiks Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada perioda programmas „Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas projekta „Klimata izglītība visiem” noslēguma konference.

Biedrība "RAAA" īsteno NVA projektu "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā"

Biedrība „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” (RAAA) īsteno Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektu, kurā tiek nodarbināti četri jaunieši bezdarbnieku atbalsta pasākumā „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” laika periodā no 2016. gada 21. marta līdz 2016. gada 20. septembrim.

Aicinām apmeklēt Veltas Ļubkinas biobibliogrāfijas atvēršanas svētkus!

1. jūnijā plkst. 16.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), aktu zālē (2. stāvs) notiks prof. Dr.paed. Veltas Ļubkinas biobibliogrāfijas atvēršanas svētki, kas veltīti profesores jubilejai.

Aizvadītas aizraujošas spēles florbolā

Ir aizvadītas spraigas un emocionāliem mirkļiem bagātas spēles florbolā. Par to, kā šogad turnīros ir veicies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) florbola komandai, informē viens no komandas spēlētājiem – Raivis Rumaks.

RTA pārstāvji startēja „DNB Stipro skrējienā”

7. maijā notika „DNB Stipro skrējiens”, kurā piedalījās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu komanda, kuras sastāvā startēja Jāzeps Ivulis, Edgars Zaicevs, Jekaterina Melihova, Normunds Bernāns. RTA komandu atbalstīja RTA sporta sektora vadītājs Aivars Kaupužs.

RTA Rozes un Bruņinieka spilgtākie 2016. gada mirkļi

2015. gada Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Rozes svētkos Bruņinieka titulu izcīnīja Toms Kļaviņš (bakalaura studiju programmas „Mehatronika” 1. kursa students), bet par Rozi kļuva Ērika Kanča (bakalaura studiju programmas „Sociālais rehabilitētājs” 1. kursa studente). Abiem jauniešiem 2015./2016. studiju gads iesākās ļoti veiksmīgi un interesanti.

Pedagogi pilnveidoja zināšanas par skolotāja mentordarbību izglītības iestādē

Vasarsvētku priekšvakarā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā (RTA MIC) pirmie 20 pedagogi saņēma sertifikātu par jaunas RTA MIC pedagogu profesionālās pilnveides programmas „Skolotāja mentordarbība izglītības iestādē” (apjoms 72 stundas) apguvi.

RTA student – piedalies VADC rīkotajā augstskolu izaicinājumā un ziedo asinis!

No 2. maija līdz 30. maijam, mēneša garumā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) izaicina Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga), sacenšoties, kuras mācību iestādes studenti mēneša laikā visvairāk ziedos asinis.

Veiksmīgi noritējusi VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference robežsargiem

11. un 12. maijā Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju organizēja VI starptautisko zinātniski praktisko konferenci „Robežu drošība un pārvaldība” (Border security and management).

RTA notiks starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”

27. un 28. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”.

Radošā gaisotnē aizritēja ķīniešu kultūras diena

11. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika ķīniešu kultūras dienas aktivitātes, aicinot interesentus labāk iepazīt ķīniešu tradīcijas. Brīvprātīgā skolotāja no Ķīnas Larya Liang iepazīstināja ar ķīniešu kaligrāfijas, papīra rotājumu, tējas kultūras un kulinārijas savdabību. Nodarbības notika angļu valodā.

RTA notika Erasmus+ apmaiņas studentu un jauktā kora „Sonitum” diska prezentācijas

10. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Erasmus+ apmaiņas studentu un RTA jauktā kora „Sonitum” diska „Dīva pasauļs” prezentācijas.

RTA studenti iesaka, kā veiksmīgi aizvadīt pavasara sesiju

Pavasaris ir pārmaiņu laiks. Ne tikai dabā, bet arī studentu dzīvēs, jo klāt ir sesija, kas ievieš savu ritmu dienas grafikā un piešķir arī nedaudz saspringtus brīžus. Kā veiksmīgi aizvadīt sesiju, to jautājām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentiem.

Zīmējumu, jaunrades un pētniecisko darbu konkurss "Jāņa Streiča kino pasaule – manai dvēselei un mūsu laikmetam"

Riebiņu vidusskola sadarbībā ar Riebiņu novada domi, Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Nacionālo kino centru, Rīgas Kino muzeju un biedrību "Ekrāns", izsludina kinorežisora Jāņa Streiča 80 gadu jubilejai veltītu zīmējumu, jaunrades un pētniecisko darbu konkursu "Jāņa Streiča kino pasaule – manai dvēselei un mūsu laikmetam"

RTA noslēdz divus sadarbības līgumus

10. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas direktore Rita Zommere un Rēzeknes speciālās pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” bērniem ar runas traucējumiem vadītāja Irina Tukiša.

RTA studentu pieredzes stāsti par Biķernieku pusmaratonu

30. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu komanda piedalījās kārtējā „Skrien Latvija” pusmaratona posma sacensībās. Sacensības notika Biķernieku trasē un kopumā pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus skrējēju no 10 valstīm.

Piedāvā vienu stipendiju maģistrantūras studijām Ķīnā

Džedzjanas universitāte (Zhejiang University) Ķīnā piedāvā Latvijas studentiem ar bakalaura grādu vienu stipendiju studijām maģistra programmā “Ķīnas studijas”. Pieteikšanās termiņš - 13. maijs.

Svarīga informācija par pieteikšanos pamatstudijām

Izmantojot portālā www.latvija.lv e-pakalpojumu „Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, studenti var elektroniski pieteikties studijām kādā no 11 Latvijas augstskolām: Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas Sistēmu menedžmenta augstskolā, Liepājas Universitātē, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā. Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās, un pirmajai no tām pieteikumu varēs iesniegt laikā no 27. jūnija līdz 12. jūlijam.

Starptautiskās zinātniskās konferences laikā RTA notiks publiskā lekcija un divi darba semināri

Starptautiskās zinātniskās konferences „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”, kas notiek 27. – 28. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, ietvaros tiek organizēta publiskā lekcija „FROM SEGREGATION TO CELEBRATING DIVERSITY” (I.Bruveris, Austrālija) un divi darba semināri „MEHANOTERAPIJAS IESPĒJAS AR IZOKINĒTISKO DINAMOMETRU BIODEX” (A.Kaupužs, Latvija) un „DIGITĀLO PLATFORMU IZMANTOŠANA LĪDZSVARA SISTĒMAS PARAMETRU NOTEIKŠANAI” (A.Gorbunovs, Ž.Timšāns, Latvija).

Folkloras kopa „Vīteri” aicina uz jestrajiem dančiem

11.maijā plkst. 19.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, 222.telpā, folkloras kopa „Vīteri” un lieliskais danču vadītājs Ēriks Zeps aicina jautri uzdancot nu jau pēdējos Jestros dančus.

Notiks VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference „ROBEŽU DROŠĪBA UN PĀRVALDĪBA”

11. un 12. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiks VI starptautiskā zinātniski praktiskā konference „ROBEŽU DROŠĪBA UN PĀRVALDĪBA”.Konferenci organizē RTA un Valsts robežsardzes koledža.

RTA student – piedalies VADC rīkotajā augstskolu izaicinājumā un ziedo asinis!

11. maijā plkst. 10.00 – 14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, 127. kabinetā ziedot asinis tiek aicināti visi RTA studenti, tādā veidā atbalstot savu akadēmiju un iesaistoties Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā augstskolu izaicinājumā. Ziedojot asinis, atzīmē, ka esi RTA students. Studenti tiek aicināti izmantot mirkļa birku #studentuIzaicinajums

Maijā augstskolu izaicinājumā sacentīsies RTA un SSE Riga

No 2. maija līdz 30. maijam, mēneša garumā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) izaicina Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga), sacenšoties, kuras mācību iestādes studenti mēneša laikā visvairāk ziedos asinis.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2015 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv