Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Informācija
Topošajiem studentiem
Studējošajiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Viesiem

Aktuāli
Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma


 

RA dienesta viesnīcā uzstādīta magnētisko karšu piekļuves kontroles sistēma

Tuvākie notikumi
04.12.2014
5. seminārs, semināru ciklā „Atrodi savu pētījuma tēmu!” studējošajiem
09.12.2014
Lekcija „Pasaules tautsaimniecības izaicinājumi un perspektīvas”
05.01.2015
Sākas ziemas uzņemšana Rēzeknes Augstskolā
Gaidāmās konferences
11.03.2015
Starptautiskā akadēmiskā konference "Zinātnisko pētījumu pārnese studiju procesā".
09.04.2015
Zinātniski - praktiskā konference "Indivīds, sabiedrība, valsts: tiesisko attiecību aktualitātes"
22.04.2015
18. studentu starptautiskā zinātniski praktiskā konference "Cilvēks.Vide.Tehnoloģijas."
23.04.2015
4. starptautiskā zinātniskā konference „Autors. Teksts. Laikmets”.
22.05.2015
Ikgadējā starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrība, Integrācija, Izglītība”.
18.06.2015
10. starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Vide. Tehnoloģija. Resursi”
Absolventu veiksmes stāsti

Gunita Ločmele

Absolvējusi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Sociālais pedagogs”.
Strādā: kopš 2009.gada par sociālo darbinieci vasaras Latgales reģionālajā atbalsta centrā „Rasas pērles”.
Vēlētos pateikt paldies ikvienam lektoram par sniegtajām zināšanām, īpaši vēlētos uzteikt R.Orsku, M.Rozenfeldi, A Jurčenko un, protams, Ž.Truskovsku, jo – ko gan es darītu bez studiju laikā lieliski izveidotiem portfolio un kreatīvās domāšanas! Bet kā visnozīmīgāko lekciju kursu uzskatu G. Stroda „Kooperatīvo mācīšanos”. Šīs lekcijas man „atvēra acis”, un iegūtās zināšanas palīdz man ne tikai darbā, bet arī ikdienā.
Lasīt visu stāstu

Ruta Suseja

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā par vecāko bibliogrāfi.
Mācību kursi, kuri visvairāk patika, bija „Folklora”, „Antīkā literatūra”, „Režijas pamati”, „Retorika”. Bet visnoderīgākie manam ikdienas darbam – „Latgaliešu literatūra”, „Latgaliešu valodas gramatika” un, protams, latviešu literatūras vēstures un ārzemju literatūras priekšmeti. Studiju laiks atmiņā palicis kā viens no skaistākajiem un interesantākajiem dzīves periodiem. Te es ieguvu labu izglītību, satiku domubiedrus, draugus, personīgajā dzīvē – satiku savu dzīvesbiedru, kurš arī ir Rēzeknes Augstskolas absolvents.
Lasīt visu stāstu

Līga Priedeslaipa

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Interjera dizains”.
Strādā: grafiskā dizaina birojā „Bumbierkoks” par dizaineri.
Studiju laikā tika gūtas pamata zināšanas savai profesijai. Lai gan neesmu interjera dizainere, tomēr dizaina dzīve ir manējā – strādāju grafiskā dizaina birojā „Bumbierkoks” par dizaineri. Arī te noder studiju laika gudrības – fotomāksla, krāsu mācības, grafiskās mākslas zināšanas un tas, ka studiju laikā tika iemantota spēja patstāvīgi darīt darbus. Savā brīvajā laikā nodarbojos arī ar glezniecību, kas īpaši mīļa kļuva tieši pasniedzēja V.Paura mākslas lekcijās.
Lasīt visu stāstu

Jeļena Ornicāne

Absolvējusi: 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Ekonomika” ar specializāciju „Finanšu un grāmatvedības vadība”.
Strādā: Rēzeknē, SIA „Grand Latgale” (viesnīcas pakalpojumi) par galveno grāmatvedi.
Gribu atzīmēt, ka mums ļoti noderēja tādi priekšmeti kā: „Zinātniskā darba pamati” (prof. Z.Matule), kur mēs apguvām visu nepieciešamo kursu darbu un diplomdarbu izstrādei, mērķu, uzdevumu un secinājumu formulēšanai; „Lietvedības pamati” (A.Puzule), kas ir viena no grāmatveža, ekonomista un citu speciālistu praktiskā darba sastāvdaļām (mācēt noformēt kvalitatīvu dokumentu ļoti noder ikdienas darbā); „Psiholoģija” (Makarova), kas palīdz veidot attiecības gan ar kolektīvu, gan ar citiem uzņēmumiem un valsts iestādēm.
Lasīt visu stāstu

Inese Lustika

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Vides inženieris” un maģistra studiju programmu „Vides aizsardzība”
Strādā: Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālajā vides pārvaldē par vecāko inspektoru.
Tā kā papildus sniedzu iestādes apmeklētājiem arī konsultācijas vides jomā, darbā noder viss iemācītais augstskolā – gan Ērikas Teirumniekas stāstītais par procesiem vidē, gan Edmunda Teirumnieka stāstītais par atkritumu apsaimniekošanas principiem valstī, gan arī Alekseja Avota mācītais par dažāda veida attīrīšanas iekārtu darbību, pamatlietas, kas jādara uzsākot jebkura veida darbību (būvējot māju, sākot ražošanu, veicot izpēti utt.) un kā tas ietekmēs vidi utt. Tāpēc kopumā varu teikt, ka RA saņemtās zināšanas ir profesionālas, praktiskas un reāli pielietojamas dzīvē, tiek iemācīts dzīvot zaļi.
Lasīt visu stāstu
Vispārējās | Studenti | ĀSD | Sports | Zinātne
Otrdiena, 25.11.2014.
Pleskavā atvērta Rēzeknes Augstskolas docētāju izstāde

21. novembrī Pleskavas Universitātē, Dizaina festivāla ietvaros, galerijā „Dar” tika atvērta Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes docētāju – Diānas Apeles grafikas un Vladislava Paura akvareļu – izstāde.

Otrdiena, 25.11.2014.
RA studente piedalās Pleskavas Dizaina festivāla modes skatē

Pleskavas Dizaina festivāla pasākumu programmā tika iekļauta arī modes skate, kuras dalībnieki bija Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” 3. kursa studente Velga Krukovska un Pleskavas Valsts universitātes (PVU) Izglītības tehnoloģiju un dizaina fakultātes studiju programmas „Tehnoloģiju skolotājs” studenti.

Otrdiena, 25.11.2014.
RA dizaineri no starptautiskā Pleskavas Dizaina festivāla atgriežas ar uzvarām!

 No 21. līdz 23. novembrim Pleskavā norisinājās starptautisks Dizaina festivāls, kura ietvaros notika dažādas ar dizainu saistītas aktivitātes – gan šīs jomas profesionāļu lekcijas, gan starptautisku izstāžu atklāšanas, gan modes skates un konkursi.

Pirmdiena, 24.11.2014.
RA interjera dizaina studenti – izstādes „Naudas dizains. PIN kods” gidi

18. novembrī, klātesot Latvijas Bankas prezidentam, prominencēm, māksliniekiem, Rēzeknes pilsētas vadībai, Latgales vēstniecībā GORS tika atklāta unikāla multimediāla izstāde „Naudas dizains. PIN kods”, kurā līdz pat 2015. gada 15. februārim varēs iepazīt vairāk nekā 20 gados paveikto lata banknošu, monētu un tagad arī Latvijas eiro monētu dizaina veidošanā.

Sestdiena, 22.11.2014.
Ko nozīmē elektrības tirgu atvēršana 2015.gada 1.janvārī?

Kāpēc par siltumu maksājam vairāk nekā par ūdeni?

Nāc pirmdien, 24.novembrī, uz viesnīcu "Latgale", Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 98 un uzzini visu no zinošākajiem ekspertiem.

Piektdiena, 21.11.2014.
Rēzeknes Augstskolu apmeklē Ķīnas pārstāvji

19. novembrī Rēzeknes Augstskolu (RA) apmeklēja Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Latvijas Puses direktors Pēteris Pildegovičs un Ķīnas Puses direktors profesors Šaņs  Cjuaņjuņs (Shang Quanyu).

Piektdiena, 21.11.2014.
RA Personības socializācijas pētījumu institūts ir uzsācis īstenot vērienīgu valsts pētījuma programmu

RA PSPI ir sācis realizēt Valsts pētījumu programmu (VPP) „Inovatīvi risinājumi sociālajā telerehabilitācijā Latvijas skolās iekļaujošās izglītības kontekstā” INOSOCTEREHI. Programmas vadītāja ir RA profesore, RA PSPI direktore Velta Ļubkina un projekts iekļauj sevī starpdisciplināru pētījumu, kas atbilst Valsts un sabiedrības ilgtspējīgas attīstības prioritārā virziena uzdevumiem.

Piektdiena, 21.11.2014.
Atbalsti Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas projektu „Saglabāsim latviešu tautas tradīcijas”

Līdz 30. novembrim ikvienam, kurš vēlas atbalstīt Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas labdarības iniciatīvu, ir iespēja nobalsot portālā www.labiedarbi.lv par projektu „Saglabāsim latviešu tautas tradīcijas”.

Ceturtdiena, 20.11.2014.
RA studente Anda Sprūža saņem titulu „Gada jaunietis 2014”

Rēzeknes Augstskolas (RA) 3. kursa studente Anda Sprūža, kura mācās par mājsaimniecības/mājturības un biznesa ekonomisko pamatu skolotāju, ir kļuvusi par konkursa „Ciblas novada Gada cilvēks” laureāti nominācijā „Gada jaunietis 2014”.

Ceturtdiena, 20.11.2014.
Aizvadīta akadēmiskā konference „Iekļaujoša izglītība augstskolu un vispārizglītojošo iestāžu sadarbības aspektā”

Rēzeknes Augstskola (RA) šogad atzīmē 15. gadadienu, kopš tika uzsākts darbs profesionālo augstākās izglītības studiju programmu, speciālās izglītības skolotāju sagatavošanai, izstrādē un īstenošanā. Ir pagājuši 10 gadi, kā 2004. gadā RA absolvēja pirmie šo studiju programmu absolventi. Šajos gados absolventu skaits ir skaitāms vairāk kā piecos simtos: tie ir skolotāji darbam ar bērniem, kuriem ir attīstības traucējumi, dzirdes traucējumi, valodas un runas traucējumi, garīgās attīstības traucējumi, kā arī profesionālie maģistri speciālajā pedagoģijā.


Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Pieslēgties LAIS