Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Informācija
Topošajiem studentiem
Studējošajiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Viesiem

Aktuāli
Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma
 

RA studentiem ir iespēja saņemt kredītus ar valsts galvojumu

Šodien
Rēzeknes Augstskolas studenti aicināti uz tikšanos
Tuvākie notikumi
02.06.2015
Rēzeknes Augstskolas rīkotā 7. atklātā zinātnes padomes sēde
10.06.2015
Vladislava Paura jubilejas personālizstādes atklāšana
19.06.2015
Izlaidumu norise Ekonomikas un pārvaldības fakultātē
20.06.2015
Izlaidumu norise Rēzeknes Augstskolā Izglītības, valodu un dizaina fakultātē
25.06.2015
Izlaidumu norise Rēzeknes Augstskolā Inženieru fakultātē
26.06.2015
Izlaidumu norise Rēzeknes Augstskolā Izglītības, valodu un dizaina fakultātē
Gaidāmās konferences
28.05.2015
17.studentu un docētāju zinātniski praktiskā konference TAUTSAIMNIECĪBAS ATTĪSTĪBA: PROBLĒMAS UN RISINĀJUMI
18.06.2015
10. starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Vide. Tehnoloģija. Resursi”
24.09.2015
IV starptautiskā zinātniski praktiskā konference MĀKSLA UN MŪZIKA KULTŪRAS DISKURSĀ (Pieteikšanās ir pagarināta līdz 07.04.2015.)
Absolventu veiksmes stāsti

Evita Kļaviņa

Absolvējusi: profesionālo bakalaura studiju programmu „Ekonomika” ar studiju moduli „Uzņēmējdarbības tiesības”; profesionālo maģistra studiju programmu „Finanšu vadība”.
Strādā: Malnavas koledžā par ekonomisko priekšmetu skolotāju; ir sava audzināmā grupa, kuras jaunieši apgūst banku zinības un finanses.
Uzsākot darbu, noderēja pamatzināšanas par ekonomiku, jo, aizejot uz augstskolu, mums par ekonomiku bija ļoti minimāla nojausma, tik vien, cik tiek apgūts mācību priekšmeta „Ekonomika” ietvaros. Augstskola sniedza zināšanas mikroekonomikā, makroekonomikā un uzņēmējdarbības un tiesību pamatos, guvu priekšstatu, kā norit ekonomiskie procesi Latvijā un pasaulē. Tas viss noderēja darbā.
Lasīt visu stāstu

Daina Strode

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”; otrā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu „Latviešu valodas un literatūras skolotājs”; akadēmiskā maģistra studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā, kur māca 1. – 3. kursu audzēkņiem latviešu valodu un literatūru.
Filologos guvu pirmās iemaņas un izpratni, ka valoda ir daudz dziļāka, nekā šķiet, un ka literatūra atklāj tik daudzas mūsu dzīves šķautnes. Tikai filologa spēkos ir šīs šķautnes pamanīt un atklāt citiem. Studējot RA, kā vienu no prioritātēm izmantoju studijas ārzemēs ERASMUS programmas ietvaros. Savu redzesloku paplašināju, studējot vienā no Polijas skaistākajām pilsētām – Wroclavā. Joprojām fascinē poļu valoda, kuras pamatus apguvu Wroclavā.
Lasīt visu stāstu

Jeļena Ornicāne

Absolvējusi: 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Ekonomika” ar specializāciju „Finanšu un grāmatvedības vadība”.
Strādā: Rēzeknē, SIA „Grand Latgale” (viesnīcas pakalpojumi) par galveno grāmatvedi.
Gribu atzīmēt, ka mums ļoti noderēja tādi priekšmeti kā: „Zinātniskā darba pamati” (prof. Z.Matule), kur mēs apguvām visu nepieciešamo kursu darbu un diplomdarbu izstrādei, mērķu, uzdevumu un secinājumu formulēšanai; „Lietvedības pamati” (A.Puzule), kas ir viena no grāmatveža, ekonomista un citu speciālistu praktiskā darba sastāvdaļām (mācēt noformēt kvalitatīvu dokumentu ļoti noder ikdienas darbā); „Psiholoģija” (Makarova), kas palīdz veidot attiecības gan ar kolektīvu, gan ar citiem uzņēmumiem un valsts iestādēm.
Lasīt visu stāstu

Līga Priedeslaipa

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Interjera dizains”.
Strādā: grafiskā dizaina birojā „Bumbierkoks” par dizaineri.
Studiju laikā tika gūtas pamata zināšanas savai profesijai. Lai gan neesmu interjera dizainere, tomēr dizaina dzīve ir manējā – strādāju grafiskā dizaina birojā „Bumbierkoks” par dizaineri. Arī te noder studiju laika gudrības – fotomāksla, krāsu mācības, grafiskās mākslas zināšanas un tas, ka studiju laikā tika iemantota spēja patstāvīgi darīt darbus. Savā brīvajā laikā nodarbojos arī ar glezniecību, kas īpaši mīļa kļuva tieši pasniedzēja V.Paura mākslas lekcijās.
Lasīt visu stāstu

Zita Kanberga

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Jurists”.
Strādā: Satiksmes ministrijas Sakaru departamentā par Sakaru nozares attīstības nodaļas vecāko referenti.
Savu izvēli par labu RA un studiju programmai neesmu nožēlojusi nevienu dienu. Mums bija kompetenti pasniedzēji, kuri studentus ne tikai ieveda izvēlētās profesijas zināšanu līkločos, bet arī atklāja jurista darba praktisko pusi, atgādinot, ka juristam savs vārds jāspodrina pašam. Mana augstskola viennozīmīgi ir Rēzeknes Augstskola, kur var iemācīties skatīties uz dzīvi plašāk, nepazūdot gaiteņu labirintos un nezināmu cilvēku pūlī. Manā augstskolā ir vēlme atgriezties, lai sajustu tās īpašo atmosfēru un satiktu cilvēkus, kuru personības ir ietekmējušas tevi pašu.
Lasīt visu stāstu
Vispārējās | Studenti | ĀSD | Sports | Zinātne
Piektdiena, 22.05.2015.
Brioloģijas ekspedīcijas laikā Gaujas nacionālajā parkā atklāj jaunu sūnu sugu Latvijai

15. un 17. aprīlī notika brioloģijas ekspedīcija, kuru organizēja Vācijas sūnu speciālists Stefens Kaspari (Steffen Caspari) sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolas (RA) Reģionālistikas zinātniskā institūta vadošo pētnieci Annu Mežaku un Latvijas botāniķu biedrību. Ekspedīcijā piedalījās Latvijas briologi.

Trešdiena, 20.05.2015.
Rēzeknes Augstskolā licencētas divas jaunas studiju programmas

Maija vidū Rēzeknes Augstskolu (RA) apmeklēja licencēšanas komisijas eksperti, kuri vērtēja augstskolas iespējas īstenot divas jaunas studiju programmas Inženieru fakultātē - pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Programmēšana un datortīklu administrēšana”, kā arī akadēmisko maģistra studiju programmu „Lāzertehnoloģijas”.

Trešdiena, 20.05.2015.
Rēzeknes Augstskola vidusskolu absolventiem piedāvās 318 valsts finansētās budžeta vietas

Laikā, kad daudzās Latvijas skolās skan Pēdējā zvana svētku skaņas, vidusskolu absolventi gatavojas ne vien centralizētajiem eksāmeniem, bet arī jaunam posmam sava dzīvē - studijām.

Otrdiena, 19.05.2015.
RA Inženieru fakultātes ēka gūst atzinību Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursā

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas arhitektūras gada balvu rīko Latvijas Arhitektu savienība kopš 1995. gada.

Otrdiena, 19.05.2015.
Rēzeknes Augstskola studentes piedalījās Starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē Jēkabpils Agrobiznesa koledžā

Šī gada 14. maijā Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studentes Daira Stempere, Dagnija Kotāne, kopā ar fakultātes dekāni Ivetu Mietuli un docētājām Dainu Znotiņu, Aiju Čerpinsku, Anitu Puzuli devās uz  Jēkabpils Agrobiznesa koledžu, lai piedalītos  Starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē „Tautsaimniecības attīstību ietekmējošo faktoru izpēte un analīze 2015”.

Sestdiena, 16.05.2015.
Rēzeknes Augstskolu apmeklē Comenius programmas pārstāvji

7. maijā Rēzeknes Augstskolu (RA) apmeklēja Adamovas internātpamatskolas pārstāvji kopā ar Comenius programmas skolu partnerības projekta „Pamata kompetenču izveide karjeras izglītībā” dalībniekiem no Lietuvas, Polijas, Kipras, Itālijas un Turcijas (projekta vadītāja Tatjana Juškāne).

Piektdiena, 15.05.2015.
Projekts „Virtuālā pagātne – muzeju nākotne” iegūst nomināciju „Labākā inovatīvā pieeja”

13. maijā Latgales vēstniecībā „Gors” (Rēzeknē) notika Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas noslēguma konference par plānošanas periodu no 2007. līdz 2013. gadam, kurā tika vērtēts paveiktais. Rēzeknes Augstskola kopā ar citiem projekta partneriem saņēma diplomu nominācijā „Labākā inovatīvā pieeja” par projekta „Virtuālā pagātne – muzeju nākotne” īstenošanu.

Piektdiena, 15.05.2015.
Nikodema Rancāna 145 gadu jubilejas piemiņai veltīts konkurss „Nikodema Rancāna bolva Latgolys izcyluokajim pedagogim”

2015. gada 13. septembrī notiks konkurss „Nikodema Rancāna bolva Latgolys izcyluokajim pedagogim”, tā mērķis ir ne tikai N. Rancāna piemiņas saglabāšana, bet arī skolotāja profesijas popularizēšana un tās prestiža paaugstināšana sabiedrībā.

Trešdiena, 13.05.2015.
RA un VRK pārstāvji dodas Draudzības velobraucienā gar austrumu robežu

No 13. maija līdz 16. maijam norisināsies Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Augstskolas (RA) personāla draudzības velobrauciens gar Latvijas sauszemes ārējo robežu. Augstskolu velobraucienā pārstāv RA zinātņu prorektore Ilga Šuplinska, RA fotogrāfs Māris Justs un RA studente Jekaterina Borisovska-Cvetkova.

Otrdiena, 12.05.2015.
Biedrība “Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” piedalās Narvesen konkursā Diena kā piedzīvojums

Konkursa žūrija izvēlējusies piecas interesantākās katra reģiona iesūtītās idejas jauniešu aktīva dzīvesveida veicināšanai.  


Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Pieslēgties LAIS