Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Informācija
Topošajiem studentiem
Studējošajiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Viesiem

Aktuāli
Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma


 

Turpinās reflektantu uzņemšana studijām Rēzeknes Augstskolā

Informācija par reģistrēšanos kārtējam studiju semestrim Rēzeknes Augstskolas studentiem

Saskaņā ar kārtību, kādā notiek reģistrēšanās studiju semestrim Rēzeknes Augstskolā, visiem pilna un nepilna laika bakalaura, maģistra un profesionālo studiju programmu studējošajiem laika posmā no 25.08.2014. līdz 07.09.2014. ir jāreģistrējas kārtējam (rudens) studiju semestrim.

Lai reģistrētos studijām, Rēzeknes Augstskolas informatīvajā sistēmā (www.lais.lv - Rēzeknes Augstskola (jaunā versija)) jāveic šādas darbības: jāpiesakās ar savu lietotājvārdu un paroli, jāizvēlas: programmas aktualitātes – darbības - reģistrācija studiju semestrim – reģistrēties nākamajam semestrim. Jāpārliecinās, vai studējošā datos ir nomainīts studiju semestris.

Paroles nozaudēšanas gadījumā to var atjaunot pie RAIS administratora, sūtot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un/vai studenta apliecības numuru uz e-pastu: Olga.Karacejeva@ru.lv

Apstiprinātā kārtība, kādā notiek reģistrēšanās studiju semestrim Rēzeknes Augstskolā

Informācija par izziņu, izsaukumu un sekmju izrakstu pieteikšanu

Sākot ar 26.08.2014. studējošie izziņas, izsaukumus un sekmju izrakstus varēs pieteikt elektroniski, sūtot uz e-pastu: Olga.Karacejeva@ru.lv savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, studiju programmas nosaukumu, izziņas adresātu un izziņas informatīvo raksturu (piemēram, par studijām, par sekmību, par imatrikulācijas termiņiem utt.) vai ierodoties Rēzeknes Augstskolas Studiju daļā Atbrīvošanas aleja 115, 319.kab.

Par pieteikšanos Rēzeknes Augstskolas dienesta viesnīcā

Rēzeknes Augstskola (RA) visiem studentiem, gan tiem, kuri uzsāks studijas rudenī un būs pirmkursnieki, gan vecāko kursu pārstāvjiem, gan nepilnā laikā studējošajiem, pilnībā nodrošina vietu studentu dienesta viesnīcā (Maskavas ielā 22). Ēka ir nesen nosiltināta, tai nomainīti logi, vairākos stāvos veikts kosmētiskais remonts.

Lai gādātu par studentu ērtībām, maksātspēju un ņemtu vērā dažādas vēlmes, RA piedāvā  istabu maksu dalīt uz diviem, trim cilvēkiem, tāpat var dzīvot atsevišķi. Maksa par dzīvošanu dienesta viesnīcā (cenā ir iekļauts internets, ledusskapja izmantošana, komunālie izdevumi (elektrība, karstais ūdens, aukstais ūdens)):

vienvietīga istaba maksā: EUR 115,00

divvietīga istaba maksā: EUR 65,00  

trīsvietīga istaba maksā: EUR 43,00  

četrvietīga istaba maksā: EUR 35,00  

Nepilna laika grupās studējošajiem ir iespēja laikus rezervēt vietu dienesta viesnīcā, un maksa par vienu diennakti ir EUR 8,01.  Dienesta viesnīcā ir iespējams izmantot veļas mašīnu, pieejams internets, katrā istabā ir ledusskapis.

No 18. augusta aicināti zvanīt pa tālruni 6 4634195 dienesta viesnīcas vadītājai Veltai Uzuleņai. Iekārtoties istabiņās varēs 30. un 31. augustā no plkst. 12.00 līdz 20.00


Tuvākie notikumi
26.09.2014
Zinātnieku nakts Rēzeknes Augstskolā
13.10.2014
Karjeras nedēļa Rēzeknē
21.10.2014
Asinsdonoru diena Rēzeknes Augstskolā
Gaidāmās konferences
19.09.2014 + tiešraide
III starptautiskā zinātniski praktiskā konference „Māksla un mūzika kultūras diskursā”
21.11.2014
7. starptautiskā latgalistikas konference KRUSTPUNKTI PIEROBEŽAS KULTŪRĀ, VALODĀ, VĒSTURĒ
21.11.2014
7. storptautyskuo latgalistikys konfereņce KRYSTPUNKTI PĪRŪBEŽYS KULTURĀ, VOLŪDĀ, VIESTURĒ
Absolventu veiksmes stāsti

Gerda Vogule

Absolvējusi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.
Strādā: G. Vogules tulkošanas birojā par zvērinātu tulkotāju.

Ar tulkošanu nodarbojos jau vairākus gadus. Doma par tulkošanas biroja izveidi manī laiku pa laikam uzvirmoja. Kad uzsāku studijas maģistrantūrā, sajutu, ka ir īstais laiks rīkoties. Pateicoties uzņēmējam Ivo Dembovskim, radu iespēju strādāt pašā pilsētas centrā – „Swedbank” ēkā. Domāju, ka arī Rēzeknes un tuvāko apdzīvoto vietu iedzīvotāji labprāt saņemtu kvalitatīvus tulkošanas pakalpojumus.

Ceru, ka tas ir tikai sākums veiksmīgai sadarbībai gan ar klientiem, gan tulkotājiem. Šobrīd kā tulkotāja strādāju pilnas slodzes darbu, sadarbojos arī ar Rēzeknes notāriem, piedāvājot tulkojumu notariālu apstiprinājumu. Nodrošinu tulkojumus dažādās valodās, nepieciešamības gadījumā piesaistot citus profesionālus tulkotājus.


Lasīt visu stāstu

Edgars Blinovs

Absolvējis: profesionālā bakalaura studiju programmu „Jurists”; profesionālā maģistra studiju programmu „Tiesību zinātne”.
Strādā: Rēzeknes novada Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs
Kopumā studiju programmas gan obligātie, gan izvēles priekšmeti mani apmierināja un zināšanas, iegūtas studiju laikā, joprojām noder, pildot sava darba amata pienākumus. Nākot studēt uz RA, man bija nodoms un vēlēšanās iesaistīties Studējošo pašpārvaldē. Visa studiju laika garumā aktīvi piedalījos studentu dzīvē, par ko liecina fakts, ka 3. kursā kļuvu par HJZF Studējošo pašpārvaldes vadītāju, kuru vadīju līdz bakalaura studiju programmas „Jurists” absolvēšanai. Tie bija neaizmirstami un no dzīves neizsvītrojami studentu gadi.
Lasīt visu stāstu

Skaidrīte Svikša

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Rēzeknes pilsētas domē un „Vietējā Latgales Avīzē”.

Ar dziļu pārliecību saku, ka šī studiju iespēja ļāva man dzīvē uzrakstīt (kaligrāfiski skaisti un gramatiski pareizi) manu humanitāro sirdi un eksakto prātu vienojošu burtu „i” un uzlikt filoloģisku punktu uz tā.


Lasīt visu stāstu

Ruta Suseja

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā par vecāko bibliogrāfi.
Mācību kursi, kuri visvairāk patika, bija „Folklora”, „Antīkā literatūra”, „Režijas pamati”, „Retorika”. Bet visnoderīgākie manam ikdienas darbam – „Latgaliešu literatūra”, „Latgaliešu valodas gramatika” un, protams, latviešu literatūras vēstures un ārzemju literatūras priekšmeti. Studiju laiks atmiņā palicis kā viens no skaistākajiem un interesantākajiem dzīves periodiem. Te es ieguvu labu izglītību, satiku domubiedrus, draugus, personīgajā dzīvē – satiku savu dzīvesbiedru, kurš arī ir Rēzeknes Augstskolas absolvents.
Lasīt visu stāstu

Daina Strode

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”; otrā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu „Latviešu valodas un literatūras skolotājs”; akadēmiskā maģistra studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Austrumlatgales Profesionālajā vidusskolā, kur māca 1. – 3. kursu audzēkņiem latviešu valodu un literatūru.
Filologos guvu pirmās iemaņas un izpratni, ka valoda ir daudz dziļāka, nekā šķiet, un ka literatūra atklāj tik daudzas mūsu dzīves šķautnes. Tikai filologa spēkos ir šīs šķautnes pamanīt un atklāt citiem. Studējot RA, kā vienu no prioritātēm izmantoju studijas ārzemēs ERASMUS programmas ietvaros. Savu redzesloku paplašināju, studējot vienā no Polijas skaistākajām pilsētām – Wroclavā. Joprojām fascinē poļu valoda, kuras pamatus apguvu Wroclavā.
Lasīt visu stāstu
Vispārējās | Studenti | ĀSD | Sports | Zinātne
Otrdiena, 02.09.2014.
Rēzeknes Augstskolas absolventiem ir iespēja piedalīties ERASMUS + programmā

„Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” informē, ka 2014. gada absolventi, kuri ieguvuši augstāko izglītību Rēzeknes Augstskolā (absolvējot  pilna/nepilna laika pamatstudiju, maģistra, otrā līmeņa augstākās izglītības studiju programmas), var pieteikties un izmantot ERASMUS+ programmas iespējas, izejot praksi ārzemēs. RA absolventi, kuri studējot nav izmantojuši ERASMUS iespējas pilnus 12 mēnešus, to vēl var izdarīt.

Otrdiena, 02.09.2014.
Rēzeknes Augstskolas telpās darbosies kafejnīca

No 3. septembra Rēzeknes Augstskolas telpās darbu sāk kafejnīca "Augstskolas dzintars". Tā atrodas  Atbrīvošanas alejā 115 (vēsturiskās ēkas dienvidu spārna pagrabstāvā). Kafejnīcas darba laiks no plkst. 10:00 līdz 17:00. Laipni aicināti!

Otrdiena, 02.09.2014.
Rēzeknē notiks vērienīga konference „Māksla un mūzika kultūras diskursā”

19., 20. un 21. septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) sadarbībā ar Tallinas Universitāti (Igaunija), P.M. Mašerova vārdā nosaukto Vitebskas Valsts universitāti (Baltkrievija) un Maskavas Pilsētas Pedagoģisko universitāti (Krievija) rīko III starptautisko zinātniski praktisko konferenci „Māksla un mūzika kultūras diskursā”. 

   

Piektdiena, 29.08.2014.
Rēzeknes Augstskolā turpinās uzņemšana doktora studiju programmās

Rēzeknes Augstskolā līdz 15. septembrim turpinās uzņemšana doktora līmeņa studiju programmās

Piektdiena, 29.08.2014.
Rēzeknes Augstskola īstenos unikālu studiju programmu „Viesmīlības vadība”

27. augustā Izglītības un zinātnes ministrija licencēja Rēzeknes Augstskolas (RA) jauno studiju programmu „Viesmīlības vadība”. Zīmīgi, ka programma tiks īstenota sadarbībā ar Lietuvas augstskolu (Utena University of Applied Sciences). Studenti, piesakoties pilna laika studijām, varēs izvēlēties, studēt un iegūt abu valstu diplomus (studijas angļu valodā), vai arī studēt tika Rēzeknes Augstskolā (studijas latviešu valodā) un saņemt vienu augstskolas diplomu.

Trešdiena, 27.08.2014.
Tuvojas Rēzeknes Augstskolas Rozes svētki!

Katru septembri Rēzeknes Augstskolas (RA) jaunais studiju gads sākas ar Zinību dienas pasākumu un skaisto tradīciju – RA Rozes svētkiem, kuros satiekas visi pirmā kursa studenti. Interesantos uzdevumos un aktivitātēs jaunie studenti iepazīst viens otru un parāda, cik viņi spēj būt radoši un talantīgi. Rozes svētku noslēgumā no pirmkursnieku vidus allaž tiek izvēlēts viens pāris – meitene un puisis – kuri kļūst par RA Rozi un Bruņinieku.

Trešdiena, 27.08.2014.
Evita Kļaviņa: „Ekonomika ir visa pamatā”

Evita Kļaviņa no Kārsavas novada Mežvidu pagasta Rēzeknes Augstskolā savas studiju gaitas uzsāka pirms sešiem gadiem. Viņa ir absolvējusi profesionālo bakalaura studiju programmu „Ekonomika” ar studiju moduli „Uzņēmējdarbības tiesības”, kā arī profesionālo maģistra studiju programmu „Finanšu vadība”.

Trešdiena, 27.08.2014.
Agita Ceruka: „Jebkurai mūsu ikdienas situācijai pamatā ir ekonomika”

Rēzeknes Augstskolas absolvente Agita Ceruka ir dzimusi un augusi Madonas novada Ļaudonas pagastā un jau otro gadu ir AS „Latvijas valsts meži” Pļaviņu kokaudzētavas vadītāja.

Trešdiena, 27.08.2014.
„Dienas Bizness” raksta par Rēzeknes Augstskolu

Augusta vidū Rēzeknē viesojās laikraksta „Dienas Bizness” pārstāvji. Informāciju par Rēzeknei un Rēzeknes Augstskolu lasiet laikraksta 25. augusta numurā.

Pirmdiena, 25.08.2014.
Turpinās reflektantu uzņemšana studijām Rēzeknes Augstskolā

Līdz 15. septembrim Rēzeknes Augstskolā, Atbrīvošanas alejā 115, 219. kabinetā, notiek dokumentu pieņemšana visās maksas pilna laika un nepilna laika pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās.


Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Studiju kursu katalogs