Lapa nav atrasta!

RTA Ēnu diena ļāva iepazīt sava sapņu darba praktisko pusi

15. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) norisinājās Ēnu dienas pasākums, kuru apmeklēja skolēni no Rēzeknes un tās apkaimes mācību iestādēm: Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Kaunatas vidusskolas, Viļānu vidusskolas un Baltinavas vidusskolas, kopumā 14 skolēni. Skolēni bija aktīvi un centās izpētīt sev interesējošās profesijas visos sīkumos.

RTA norisināsies sarunu, diskusiju cikls

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) no 24. februāra sāksies sarunu, diskusiju cikls „Ja tu gribi, tad tu vari”, kurā ar savu pieredzi dalīsies pazīstami cilvēki ne tikai Latvijā, bet pasaulē, kas spējuši iekarot karjeras virsotnes. Pasākumu apmeklēt aicināti jaunieši.

RĪT, 17. FEBRUĀRĪ Madonā notiks Latgales kongresa simtgadei veltīta konference „Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”

Madonas novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – solis tuvāk vispārdrošāko sapņu īstenošanā

No 24. līdz 26. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 23. starptautiskā izglītības izstāde „Skola 2017”. Izstādē būs pieejama informācija arī tiem interesentiem, kuri nolēmuši studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA).

OlyBet LBL Zvaigžņu spēle: efektīgākais danks Renāram Buldurim

Ventspilī notiekošās OlyBet LBL Zvaigžņu spēles laikā Lattelecom slam dunk konkursa finālā uzvarēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes students Renārs Bulduris (“Ezerzeme/Rēzekne”; LBL3), kura izšķirošo “spraudienu” žūrija pieckārtējā uzvarētāja Kristapa Dārgā vadībā novērtēja ar 48 punktiem no 50 iespējamiem (pusfinālā 85 no 100 – 47+38). Otrajā vietā Ivars Rihards Žvīgurs (“Valka/Valga”) 38 (pusfinālā 85 – 43+42).

RTA jauktais koris „Sonitum” nominēts Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2016”

26. februārī jau devīto reizi notiks Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tiks noskaidroti balvas ieguvēji 17 nominācijās.

Izstāde atklāj Gabrovas vēstures spilgtākās nianses

Līdz 17.februārim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā ir apskatāma izstāde „Gabrova un gabrovieši arhīvu dokumentos”, kurā atspoguļotas daudzpusīgas lietas, vietas, notikumi un cilvēki, kas saistās ar Bulgārijas vidienes reģionu – Gabrovu. Izstādē var gūt priekšstatu par bulgāru vēsturi, kultūru, tradīcijām un šim reģionam svarīgām vēsturiskām personībām.

No dizaina idejas līdz reālam produktam

Janvāra beigās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) maģistra diplomus saņēma astoņas studiju programmas „Dizains” absolventes.

Februārī Madonā rīko Latvijas simtgadei veltītu konferenci „Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”

Madonas pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā turpinās ziemas uzņemšana

Līdz 23.februārim turpinās dokumentu pieņemšana studijām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA).

Iespēja pieteikties Korejas valdības stipendiju programmai

Pieteikties Korejas valdības stipendiju programmai var maģistrantūras vai doktorantūras studijām Korejas Republikas augstskolās, vai arī pētniecības darba veikšanai, kas nav saistīts ar akadēmiskā grāda iegūšanu.

Līdz 23.februārim RTA notiek ziemas uzņemšana akadēmiskajā maģistra studiju programmā “Lāzertehnoloģijas”

Maģistra studiju programma “Lāzertehnoloģijas” izveidota sadarbībā ar Mitveidas augstskolu Vācijā (Hochschule Mittweida) un Mitveidas augstskolas lāzerinstitūtu (Laserinstitut Hochschule Mittweida).

Notiek pieteikšanās RTA Mūžizglītības centra kursiem „Bērnu interešu aizsardzības juridiski psiholoģiskais aspekts”.

Programmas norises vieta: Rēzeknes valsts Poļu ģimnāzija, Rēzekne, Lubānas iela 49.

Vācu valodas diena Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā

Jebkura valoda ir bagātība, kas katram no mums paver plašas iespējas iepazīt gan citu tautu kultūru, gan gūt plašākas iespējas karjeras izaugsmē. 24. janvārī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā notika saistošs un aktivitātēm bagāts pasākums – Vācu valodas diena, kurā piedalījās vairāk nekā 30 vidusskolēni un viņu skolotāji no dažādām Latgales un Vidzemes skolām.

Katram savas kamanas jeb sapnis par dalību kamanu suņu sporta sacensībās

Lai īstenotu savas ieceres un piepildītu sapņus, lieti noder tas, ka ir dažādi projektu un ideju konkursi, kuros var iegūt finansējumu sava mērķa īstenošanai. Rēzeknes Augstskolas (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) absolventi Ilze Dovgiallo un Nikolajs Kravcovs ir no tiem jauniešiem, kuri ne tikai atraduši darbu savā specialitātē un veiksmīgi pielieto studiju laikā iegūtās zināšanas, bet paralēli arī atrod laiku savam kopīgajam vaļaspriekam – audzina haskiju Rendu un startē sacensībās. Viņu sapnis, kas ir pieteikts konkursā „Maksimālisti”, ir iegādāties sporta kamanas, lai piedalītos kamanu suņu sporta sacensībās.

RTA lektors, pētnieks Pāvels Narica ieguvis fizikas doktora grādu

2017. gada 3.februārī Daugavpils Universitātē notika Fizikas nozares promocijas padomes atklātā sēde, kurā promocijas darbu fizikas doktora (Dr.phys) zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēja PĀVELS NARICA.

Sanita Lazdiņa: „Integrācija sākas ar mācīšanos, bet mācīšanās sākas ar vēlmi mācīties”

2016. gada nogalē klajā nāca izdevums „Integrācija sākas ar mācīšanos: Latvijas pieredze 21. gadsimtā”, kas 3. februārī tika prezentēts Latviešu valodas aģentūras rīkotajā informatīvajā seminārā par atbalstu latviešu valodas apguvē personām, kurām nepieciešama starptautiska aizsardzība. Rakstu krājuma literārā redaktore un sastādītāja ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesore Sanita Lazdiņa.

Vides zinātnes un izglītības padome (VZIP) izsludina pieteikšanos konkursam „Vides zinātnes balva 2017”.

Konkursa kopējais balvu fonds ir 4000 EUR, kuru veido zinātniskā literatūra, izzinošie mācību un zinātniskie materiāli vides nozarē un citas vērtīgas balvas.

RTA studenti un ATV skolēni piedalās Preiļu robotikas čempionātā

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mehatronikas studiju programmas studenti un Austrumlatgales Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) skolēni 28. janvārī piedalījās pirmajās Latgalē organizētajās robotikas sacensībās – Preiļu robotikas čempionātā. Sacensībās piedalījās 170 roboti no Latvijas un Lietuvas 7 dažādās kategorijās.

Februārī Madonā rīko Latgales kongresa simtgadei veltītu konferenci „Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”

Madonas pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Pagarināts pieteikšanās termiņš Sergeja Boļšakova vārdā nosauktā inovatīvo pētniecisko ideju konkursam

Iespēja RTA studentiem un 2015./2016.st.g. studiju gada absolventiem

Tiek izsludināta pieteikšanās projektu konkursam „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas zinātniskais grants pētniecībai”

Lai sekmētu RTA prioritāro pētniecības virzienu attīstību un zinātniskās kapacitātes pieaugumu, RTA Zinātnes padome izsludina projektu konkursu „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas zinātniskais grants pētniecībai”.

Latgales kongresa simtgadei veltītā konferencē Ludzā sprieda par Latvijas ilgtspējas dimensijām

Ludzas Tautas namā, 27.janvārī notika praktiskā konference „Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību? Latgales novadu pieredze”.

Līdz 1. februārim var pieteikt referātus Latgales Simtgades kongresam

5. maijā un 6. maijā notiks Latgales Simtgades kongress. Līdz 1. februārim vēl ir iespēja pieteikt referātus konferencei.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv