Lapa nav atrasta!

International cooperation in the sphere of science and education: the experience of Kazakhstan and Latvia

Among the educational institutions of the Republic of Kazakhstan one of the leading is Al-Farabi Kazakh National University. Proving its high competitiveness in the world educational space on the basis of studies of a recognized international rating Agency QS (UK), published on 15 September 2015 Al-Farabi KazNU entered the top-300 universities, taking 275 place among the 800 best universities in the world.

RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra granta rezultāti

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) zinātniskā granta pētniecībai, projekta Nr. 13.15/15 “Lāzertehnoloģijas izpēte krāsainā marķējuma iegūšanai” rezultāti

Notiek pieteikšanās RTA Mūžizglītības centra kursiem „LEGO ROBOTIKA PEDAGOGIEM I”

Līdz 31. janvārim notiek pieteikšanās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centra kursiem „LEGO ROBOTIKA PEDAGOGIEM I”.

Latvijas Studentu apvienība Latgales kongresa simtgadei veltītajā konferencē Ludzā diskutēs par valsts ilgtspējas stiprināšanu

Ludzas pašvaldība ir iesaistījusies projekta “Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Skolēn, nāc ēnot tieši Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā!

15. februārī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) aicina jauniešus kļūt par ēnām un sekot līdzi akadēmijas darbiniekiem ikdienas darba gaitās. Tā ir unikāla iespēja redzēt un iepazīt dažādu profesiju pārstāvju darba specifiku un ikdienas gaitas, kā arī apmeklēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

RTA futbola komandai 1.vieta Viļānu novada atklātajā čempionātā telpu futbolā

14. janvārī Dekšāru pamatskolas sporta zālē norisinājās Viļānu novada atklātais čempionāts telpu futbolā. Turnīrā piedalījās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas komanda, kas spraigā cīņā ieguva 1.vietu.

RTA notiks Latgales kongresa simtgades pasākumu darba grupas sanāksme

20. janvārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes 308.telpā notiks Latgales kongresa simtgades pasākuma darba grupas sanāksme, pēc tās ir paredzēta preses konference.

RTA norisināsies 3.Starptautiskais biznesa forums

20.janvārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) kopā ar Kaunas University of Applied Sciences (Lietuva) un Bialystok University of Technology (Polija) rīko 3.Starptautisko Biznesa forumu „Starptautiskā biznesa pieredze studentiem, akadēmiskajam personālam un uzņēmējiem: Latvijas, Lietuvas un Polijas perspektīva”.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija konferencē februārī Madonā akcentēs izglītības lomu reģionu attīstībā

Madonas pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Ziemas uzņemšana Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

No 16. janvāra līdz 1. februārim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks reflektantu uzņemšana.

Reģistrēšanās 2017.gada pavasara semestrim un pieteikšanās stipendijām

Aktuālā informācija par reģistrēšanos 2017.gada pavasara semestrim un pieteikšanos stipendijām

RTA apskatāma izstāde „Zili zaļā galerija”

Līdz 28. februārim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā apskatāma izstāde “Zili zaļā galerija”.

RTA studenti izmēģināja savas prasmes bārmeņa lomā

2016. gada izskaņā Tūrisma uzņēmuma vadītāja specializācijas 3. kursa studenti kopā ar lektori Inesi Silicku studiju kursa „Ēdināšanas uzņēmējdarbības vadības” noslēguma lekcijā pārbaudīja savus spēkus bārmeņa lomā un kursa ietvaros gatavoja gardus kokteiļus.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija piedalīsies Latgales kongresa simtgadei veltītajā konferencē Ludzā

Ludzas pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm arī sesijas laikā

Visiem, kas vēlas izkustēties un uzlabot savu fizisko formu ir iespēja piedalīties nodarbībās trenažieru zālē pirmdienās no 17.00 līdz 18.30 un fitnesa nodarbībās otrdienās no 15.30 līdz 17.00.

Ieskaties jaunākajā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas avīzes „RTA Dialogi” decembra/janvāra numurā!

Vai Tu jau izlasīji jaunāko RTA avīzes numuru? Ja nē, tad noteikti izlasi un uzzini daudz ko jaunu un interesantu par to, kas notiek Tavā akadēmijā!

RTA zinātniskā granta projekta„Kultūrvēsturiskie objekti Atbrīvošanas alejas sabiedriskā transporta pieturvietu apkaimē” rezultāti

Rēzeknes pilsētas galvenā iela – Atbrīvošanas aleja – ir vieta, kur notiek daudzveidīgi sabiedriskie pasākumi. Arī ikdienā sabiedriskā transporta pieturvietās rosās gan pilsētnieki, gan arī pilsētas viesi. Pilsētas vēsture ir daļa no katra Rēzeknes iedzīvotāja dzīves, tā ir daļa no pilsētas sabiedrības kultūras, tāpēc ir svarīgi, lai Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) akadēmiskais personāls un studējošie popularizētu tās tēlu, aktīvāk iesaistoties sabiedrības izglītošanā.

LIZDA biedriem iespēja iegūt starptautisko pasniedzēju identifikācijas karti

ISIC Latvia piedāvā pedagogiem – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) biedriem – iegūt starptautisko pasniedzēju identifikācijas karti (ITIC).

RTA zinātniskā granta projekta „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mutvārdu vēstures arhīva izveide” rezultāti

Mutvārdu vēsture ir īpaša un nozīmīga ar to, ka tajā sastopas un kopīgā vēstures pārdzīvojumā dalās visdažādākās sabiedrības grupas. Latgales reģiona augstskolās studentu izglītošanā un viņu pētniecisko iemaņu veidošanā īpaši svarīga šobrīd ir nacionālās vēstures politikas, masu un komunikatīvo pasākumu ietekmes uz reģiona iedzīvotāju domāšanu izpratne, ko nodrošina mutvārdu vēstures pētniecība.

Fotogrāfija kā sociālās pētniecības un dizaina metode

19. decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību (LDS) notika seminārs un meistardarbnīca FOTOGRĀFIJA KĀ SOCIĀLĀS PĒTNIECĪBAS UN DIZAINA METODE.

RTA Svētvakarā tika uzburta pirmssvētku sajūta

21.decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Svētvakars, kas ieskandināja gaidāmos saulgriežu svētkus.

Informācija par zinātniskā granta projektu “Telerehabilitācijas metožu efektīvas izmantošanas iespējas pusaudža vecuma skolēnu fiziskā, emocionālā un sociālā līdzsvara attīstības veicināšanai iekļaujošajā izglītībā”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) 2016. gadā tiek īstenots zinātniskā granta projekts “Telerehabilitācijas metožu efektīvas izmantošanas iespējas pusaudža vecuma skolēnu fiziskā, emocionālā un sociālā līdzsvara attīstības veicināšanai iekļaujošajā izglītībā”, kura pētījumi balstīti uz pieredzi un papildu finansējuma piesaisti no Valsts pētījumu programmas „Inovatīvi risinājumi sociālajā telerehabilitācijā Latvijas skolās iekļaujošās izglītības kontekstā” (VPP INOSOCTEREHI), kur tika sagatavots projekta teorētiskais pētījums.

RTA studenti ciemojās Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Ziemassvētku labdarības akcijas ietvaros Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti viesojās Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā, kur aktīvākie studenti priecēja skolēnus ar iestudēto ludziņu, dziesmām un dažādām rotaļām.

Kā Rēzeknē iejutušies ārzemju studenti?

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) šogad studē studenti no Lietuvas, Vācijas, Francijas, Bulgārijas, Polijas, Turcijas, Indijas, Saūda Arābijas, Bangladešas, Ēģiptes, Kazahstānas, Uzbekistānas, Gruzijas un Slovākijas. Aicināju jauniešus padalīties savos iespaidos par to, kā viņi ir iejutušies, dzīvojot Rēzeknē un studējot RTA.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv