Rēzeknes Augstskola

Tavu iespēju augstskola

  Lapa nav atrasta!
Aktualitātes: Vispārējās Studenti Ārējie sakari Zinātne

RA apmeklē Daugavpils Būvniecības tehnikuma pārstāvji

29. septembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) viesojās pārstāvji no Daugavpils Būvniecības tehnikuma. Vizītes mērķis – iepazīt augstskolu, apzināt kopējos sadarbības aspektus nākotnē.

Rēzeknes Augstskolu apmeklēja vieslektors no Lietuvas

24. septembrī Rēzeknes Augstskolā (RA), Ekonomikas un pārvaldības fakultātē viesojās ārzemju lektors Dr. Gediminas Bučiūnas no Mykolas Romeris Universitātes (Lietuva). Mobilitāte tika organizēta Erasmus+ programmas ietvars.

Nāc RA teātra „ĶerRA” pulciņā!

Studentu teātrim „ĶerRA” tuvojas jauna radošā sezona. Laiks ķert arī jaunus biedrus un sapurināt esošos!

Aizvadīta konference „Māksla un mūzika kultūras diskursā”

24. un 25. septembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) norisinājās IV starptautiskā zinātniski praktiskā konference „MĀKSLA UN MŪZIKA KULTŪRAS DISKURSĀ”.

Piesakies I vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanai!

3.oktobrī plkst.12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus norisināsies I vispasaules diktāts latviešu valodā. Lai to rakstītu klātienē vienā no sešām Latvijas pilsētām – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē–, interesenti ir aicināti pieteikties iepriekš, savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē interneta vietnē www.raksti.org varēs bez iepriekšējas reģistrācijas.

Daudzsološākie IT studenti saņems Exigen Services Latvia stipendijas par kopējo summu EUR 10 500

Septiņi izcilākie Latvijas augstskolu informācijas tehnoloģiju (IT) jomas studenti saņems stipendijas 2015./2016.mācību gadam par kopējo summu EUR 10 500.

RA notika seminārs „Rūpnieciskā īpašuma aizsardzība”

24. septembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženieru fakultātē norisinājās Latvijas Republikas Patentu valdes pārstāvju vizīte un seminārs „Rūpnieciskā īpašuma aizsardzība”, kuru organizēja Latvijas Republikas Patentu valde sadarbībā ar Rēzeknes Augstskolu.

Klāt Miķeļi!

Šodien – 29. septembrī – mēs svinam Miķeļdienu, kas iezīmē vasaras beigas un rudens sākumu! Miķeļos saule pagriežas uz ziemas pusi, tapēc diena un nakts ir vienā garumā. Miķeļi iekrīt dabas un lauku visbagātākajā gadalaikā, tādēļ tie ir arī ražas un auglības svētki, kad tradicionāli tiek rīkoti Miķeļdienas gadatirgi.

Apmeklē vieslekcijas!

No 5. līdz 8. oktobrim Rēzeknes Augstskolā notiks vieslekcijas, ko vadīs ASV San Diego Tiesību zinātņu universitātes viesprofesors Tomass Penfilds (Thomas Penfield, adjunct professoriate University of San Diego School of Law).

Atsauksmes par pasākumu „Zinātnieku nakts 2015” Rēzeknes Augstskolā

25. septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) aicināja visus interesentus uz ikgadējo zinātnes iepazīšanas pasākumu „Zinātnieku nakts”, kas šogad augstskolā notika jau astoto reizi un piedāvāja daudzveidīgas aktivitātes par tēmu „Gaisma”.

Notverta aizraujošā zināšanu gaisma jeb „Zinātnieku nakts 2015” Rēzeknes Augstskolā

25. septembrī Rēzeknes Augstskola (RA) aicināja visus interesentus uz ikgadējo zinātnes iepazīšanas pasākumu „Zinātnieku nakts”, kas šogad augstskolā notika jau astoto reizi un piedāvāja daudzveidīgas aktivitātes par tēmu „Gaisma”.

Rēzeknes Augstskolā notika ķīniešu valodas skolotājas Larya Liang atklātā lekcija angļu un ķīniešu valodā

23. septembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika ķīniešu valodas lekcija, kuras skolotāja Larya Liang (valodas skolotāja no Ķīnas) angļu un ķīniešu valodā vadīja lekciju par rudens vidus svētkiem Ķīnā.

Sveicam Antru Kļavinsku!

Tikai tas, kas zina, uz kurieni viņš brauc, zina arī to, kurš vējš ir labs un kurš ir viņa ceļavējš. /F. Nīče./

Deju kopa „Dziga” aicina jaunus dejotājus!

Dziga – dejotkāra, draudzīga, atvērta, neprātīga, draiska, ceļotkāra.

Piesakies I vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanai!

3.oktobrī plkst.12.00 Latvijā un visā pasaulē vienlaikus norisināsies I vispasaules diktāts latviešu valodā. Lai to rakstītu klātienē vienā no sešām Latvijas pilsētām – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē–, interesenti ir aicināti pieteikties iepriekš, savukārt rakstīt diktātu tiešsaistē interneta vietnē www.raksti.org varēs bez iepriekšējas reģistrācijas.
Aktualitāšu arhīvs

Mārīte Mukāne

Absolvējusi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Reliģijas pedagoģija”.
Strādā: Daugavpils 24. PII

Ļoti interesantas un noderīgas lekcijas lasīja Jānis Priede, Juris Zarāns un Vladislavs Malahovskis. Kursā mācījāmies 6 studentes no dažādām Latgales vietām.

[Lasīt tālāk]

Ilga Bernāne

Absolvējusi: akadēmiskā maģistra studiju programmu „Vadības zinātne”.
Strādā: PVD Austrumzemgales pārvaldē.
Mācību process vadības zinātnēs bija ļoti interesants. Bija kvalificēti un savās jomās zinoši pasniedzēji, daudzi arī no Rīgas. Lekciju kurss – interesants un izvērsts. Mācību programma bija plaša, ar interesantām tēmām. Es tiešām ieguvu daudz jaunu zināšanu. Novēlu visam RA pasniedzēju un tehnisko darbinieku kolektīvam daudz radošu ideju, darba sparu un galvenais – daudz zināšanu alkstošu studentu! [Lasīt tālāk]

Sintija Lesniece

Absolvējusi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātne”.
Strādā: Rugāju novada domē par juriskonsulti.
Pēc RA bakalaura grāda iegūšanas „Tiesību zinātnē” es iestājos darbā savā specialitātē Rugāju novada domē un uzsāku profesionālo karjeru kā juriskonsulte. Teorētiskās zināšanas varēju izmantot reālā darbībā un vienlaicīgi mācīties no reāliem dzīves piemēriem. Man noticēja, un šajā brīdī sākās mana profesionālā izaugsme. Neviens nevar skaidri pateikt, kurp mūs aizvedīs dzīves līkloči, bet šodien un tagad ir patiess prieks un gandarījums darīt darbu, kas patīk un iedvesmo, kā arī turpināt iegūt arvien jaunas zināšanas savā profesijā, pašizglītoties. [Lasīt tālāk]

Inese Lustika

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Vides inženieris” un maģistra studiju programmu „Vides aizsardzība”
Strādā: Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālajā vides pārvaldē par vecāko inspektoru.
Tā kā papildus sniedzu iestādes apmeklētājiem arī konsultācijas vides jomā, darbā noder viss iemācītais augstskolā – gan Ērikas Teirumniekas stāstītais par procesiem vidē, gan Edmunda Teirumnieka stāstītais par atkritumu apsaimniekošanas principiem valstī, gan arī Alekseja Avota mācītais par dažāda veida attīrīšanas iekārtu darbību, pamatlietas, kas jādara uzsākot jebkura veida darbību (būvējot māju, sākot ražošanu, veicot izpēti utt.) un kā tas ietekmēs vidi utt. Tāpēc kopumā varu teikt, ka RA saņemtās zināšanas ir profesionālas, praktiskas un reāli pielietojamas dzīvē, tiek iemācīts dzīvot zaļi. [Lasīt tālāk]

Edgars Blinovs

Absolvējis: profesionālā bakalaura studiju programmu „Jurists”; profesionālā maģistra studiju programmu „Tiesību zinātne”.
Strādā: Rēzeknes novada Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs
Kopumā studiju programmas gan obligātie, gan izvēles priekšmeti mani apmierināja un zināšanas, iegūtas studiju laikā, joprojām noder, pildot sava darba amata pienākumus. Nākot studēt uz RA, man bija nodoms un vēlēšanās iesaistīties Studējošo pašpārvaldē. Visa studiju laika garumā aktīvi piedalījos studentu dzīvē, par ko liecina fakts, ka 3. kursā kļuvu par HJZF Studējošo pašpārvaldes vadītāju, kuru vadīju līdz bakalaura studiju programmas „Jurists” absolvēšanai. Tie bija neaizmirstami un no dzīves neizsvītrojami studentu gadi. [Lasīt tālāk]

Līga Priedeslaipa

Absolvējusi: profesionālā bakalaura studiju programmu „Interjera dizains”.
Strādā: grafiskā dizaina birojā „Bumbierkoks” par dizaineri.
Studiju laikā tika gūtas pamata zināšanas savai profesijai. Lai gan neesmu interjera dizainere, tomēr dizaina dzīve ir manējā – strādāju grafiskā dizaina birojā „Bumbierkoks” par dizaineri. Arī te noder studiju laika gudrības – fotomāksla, krāsu mācības, grafiskās mākslas zināšanas un tas, ka studiju laikā tika iemantota spēja patstāvīgi darīt darbus. Savā brīvajā laikā nodarbojos arī ar glezniecību, kas īpaši mīļa kļuva tieši pasniedzēja V.Paura mākslas lekcijās. [Lasīt tālāk]
Rēzeknes Augstskola, 2015 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv