Lapa nav atrasta!

VDK izpētes konference "1984"

LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas un Latvijas Universitātes kopīgi rīkotā konference «1984» notiks Rēzeknē 2017. gada 24. un 25. martā sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolu. Konferencē notiks diskusija par Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā esošo LPSR VDK dokumentu publiskošanu internetā.

Studentu teātris „ĶerRA” izdzīvoja sapņus „Studentu teātra dienās 2017”

18. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu teātris „ĶerRA” piedalījās „Studentu teātra dienās 2017”, kas šogad svinēja pilngadību. Šī gada tēma bija „Sapņi”. Tēmas būtība bija izvērtēt teātra kopīgos un katram savus personīgos ideālus, arī domāt par to, vai sapņi ir piepildāmi, vai arī tie mūžam paliek kā nepiepildāmas vīzijas.

RTA pārstāvji piedalījās starptautiskā konferencē Uzbekistānā

Šī gada 16. – 17. martā Buhārā, Uzbekistānā, norisinājās starptautiskā konference „Engagement of Employers and Students in Higher Education Process”, Erasmus+ Capacity Building projekta “Internationalisation and Modernisation of Education and Processes in the Higher Education of Uzbekistan, IMEP 561624-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-SP-ERASMUS+CBHE” ietvaros, kuru vadītājs ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) REGI zinātniskais institūts.

Lāzertehnoloģiju firmas „Trumpf” pārstāvji apmeklēs RTA

23. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) apmeklēs pārstāvji no Vācijas firmas „Trumpf”, kas ir zināma kā pasaulē vadošā firma lāzertehnikas izgatavošanas jomā. Plkst. 12.00 RTA, 308. telpā (Inženieru fakultātē) pārstāvji no „Trumpf” tiksies ar RTA vadību, lai parakstītu sadarbības līgumu, savukārt plkst. 13.30 mediji varēs tikties ar Vācijas firmas pārstāvjiem un noskaidrot to, cik mūsdienās lāzertehnoloģijām ir būtiska loma ikdienas dzīvē.

Latgolys symtgadis kongresa eiszinis

Kai jau raksteits īprīšk, kongresā dorbuosīs sešys paralelys sekcejis, tiks nūlaseiti puori 70 referatim i nūtiks sešys diskusejis – sevkurā sekcejā pa vīnai. Kongresa tezis dreiž varēs skaiteit Rēzeknis Tehnologeju akademejis sātys lopā, taipoš kai skaiteit kongresa programu.

RTA docētāji piedalījās Karjeras dienas aktivitātēs Balvos

10. martā Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā (BPVV) notika Karjeras dienas aktivitātes.

RTA telpās skatāma izstāde „LDS balva dizainā 2016”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vēsturiskās ēkas 3. stāvā skatāma izstāde „LDS balva dizainā 2016”. Tikšanās ar Latvijas Dizaineru savienības (LDS) valdes pārstāvi Andru Irbīti notiks 30. martā plkst. 14.00.

RTA pārstāvji piedalījās projektā par ilgtspējīgu attīstību

13. – 15. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Izglītības, valodu un dizaina fakultātes docētāju grupa (A. Strode, R. Burceva, A. Vilkaste) piedalījās EDUBALT Ilgtspējīgas attīstības reģionālajā projektā.

RTA norisināsies sarunu, diskusiju cikls

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) 29. martā norisināsies sarunu, diskusiju cikla „Ja tu gribi, tad tu vari” otrā tikšanās reize, kurā ar savu pieredzi dalīsies pazīstami cilvēki ne tikai Latvijā, bet pasaulē, kas spējuši iekarot karjeras virsotnes. Pasākumu apmeklēt aicināti jaunieši.

Notiks eTwinning paneļa diskusija par 3D tehnoloģiju izmantošanu skolā

Konference ir bezmaksas, tās ietvaros 12 Latvijas skolas prezentēs savas idejas, kā 3D tehnoloģijas katra priekšmeta skolotājs  (ne tikai IT) var izmantot savā mācību priekšmetā, kā arī dalībniekiem būs iespēja piedalīties saturīgā diskusijā, kurā piedalīsiet tādu pazīstamu uzņēmumu kā Microsoft Latvija, 3D printeru ražotāja Baltic 3D pārstāvji, kā arī Liepājas 6.vidusskolas direktors un bijusī e-lietu ministre Ina Gudele.

Latgolys symtgadis kongresa eiszinis

4. pasauļa latgalīšu saītā 2. majā ir paradzāta nūvodvuiceiba kūpā ar Latgolā pazeistamim kulturys i sabīdryskajim darbinīkim. Itamā šaļtī ir zynoms, ka sovys školuotuoja spiejis raudzeis puorbaudeit muzyki: da Gunchi, Kristaps Rasims, Arņs Slobožanins, Sovvaļnīks, Jurs Vucāns, medeju puorstuovi: Renāte Lazdeņa, Evika Muizneica, Ausma Sprukte, Lolita Kivleniece-Kuzņecova, Jūlija Jurāne, Inga Kaļva, kulturys darbinīki: Ruta Cybule, Andris Slišāns, Edeite Husare, Ilga Šuplinska, Mārīte Krasnobaja, Ilze Ozoliņa, politikis Jurs Viļums.

RTA norisinājās Patentu valdes rīkots aktualitāšu seminārs

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) 16.martā norisinājās Latvijas Republikas Patentu valdes rīkotais informatīvais seminārs par aktualitātēm patentu sistēmā. Semināru apmeklēja gan RTA studenti un mācībspēki, gan pilsētas un novada pārstāvji.

RTA teātris „ĶerRA” savus sapņus izdzīvos izrādē „Bunkurs”

18. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu teātris „ĶerRA” piedalīsies Studentu teātra dienās. Teātra skati vērtēs profesionāla žūrija. Šī gada tēma ir „Sapņi”, un savus sapņus teātris „Ķerra” dosies izdzīvot ar režisores Lienes Narcis izrādi „Bunkurs”.

Veiksmīgā RTA sadarbība ar Kazahstānas universitātēm

Šajā studiju gadā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) ir noslēgusi sadarbības līgumus ar divām Kazahstānas universitātēm: Al-Farabi Kazahijas Nacionālo Universitāti un T. Žurgenova Kazahijas Nacionālo mākslas akadēmiju.

RTA notiks „Radām novadam” seminārs

20.martā plkst. 13.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, 215. telpā norisināsies projekta „Radām novadam” informatīvs seminārs.

Latgolys symtgadis kongresa eiszinis

Esi vīns nu nūvodvuiceibys školuotuojim! 4. pasauļa latgalīšu saītā 2. majā ir paradzāta nūvodvuiceiba kūpā ar Latgolā pazeistamim kulturys i sabīdryskajim darbinīkim, prezentejūt jaunuokūs izdavumus i stuostūt Latgolys viesturis stuostu “Latgolys symtgadis ceļs dažaidūs medejūs”

RTA bibliotēkā apskatāma izstāde "Saules gaidās "

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā līdz 14. aprīlim aplūkojama Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventu Dagnes Devjatnikovas un Dzintras Kuševskas darbu izstāde. Gleznu sērijās autores krāšņos, sulīgos toņos uz audekla atklāj savas asociācijas par vasaru un krāsām.

Latgolys symtgadis kongresa eiszinis

Sajimts pyrmais plašuokais puordūmu materials nu Pītera Zīmeļa (Ziemelis), kongresa diskuseju dalinīka. Īskotam juo rūsynuojums:

RTA notiks seminārs par "Patentu sistēmas aktualitātēm"

16.martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas aleja 115/K-4, 105. auditorijā notiks seminārs par "Patentu sistēmas aktualitātēm". Semināru aicināti apmeklēt visi interesenti.

Latgolys symtgadis kongresa eiszinis

Latgolys symtgadis kongresa ūtrajā dīnā kotrā nu sekcejom ir plānuota plašuoka diskuseja, kurā vareiba pīsadaleit sevkuram konferencis dalinīkam. Itamā šaļtī ir zynomys diskuseju temys, bet vairuoki moderatori, kai ari diskusejis problemvaicuojumi vēļ teik saskaņuoti. Partū aicynojam īsasaisteit kongresa plānuošonā i pīduovuot sovu redziejumu par diskutejamajim problemvaicuojumim nūsauktūs temu ītvorūs:

Pieteikšanās RTA MIC programmā „Mājturības un tehnoloģiju mācību priekšmeta saturs un didaktika”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mūžizglītības centrā (MIC) notiek pieteikšanās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmai „Mājturības un tehnoloģiju mācību priekšmeta saturs un didaktika”.

Latgales kongresa simtgadei veltītajā konferencē Līvānos sprieda par tranzītu, vides aizsardzību un biznesa attīstību

Līvānunovada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā.Projekta pasākumi tiek rīkoti,īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika „Juristu dienas 2017”

No 28. februāra līdz 2. martam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika „Juristu dienas 2017”, kuru laikā studenti varēja iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs.

Pieteikšanās RTA MIC programmā "Skolēnu komunikatīvās kompetences pilnveide pedagoģiskajā procesā"

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā notiek pieteikšanās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmai „Skolēnu komunikatīvās kompetences pilnveide pedagoģiskajā procesā”. (A programma, 12 akadēmiskās stundas).
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv